Skiathos – malinký řecký ostrůvek

Je to super!

Jsme na Skiathos – řeckém mini ostrůvku. Sedíme s manželem a nejmladším synem na pláži, posloucháme moře… vlny hrají svou melodii, která je pro mě něco jako meditace.

Pozoruji malinké ostrůvky lemující Skiathos, plující jachty a malé lodě.

Sluníčko svítí a hřeje i když je 17 stupňů. Dnes jsem si oblékla i plavky! Manžel se synem se koupali v moři, já ne…

A to je 28.10!!!

 

 

Nepodlehni okolnímu tlaku.

Žij svůj život podle sebe.

Dělej si radost.

Usmívej se.

Neřeš to, co neovlivníš.

 

 

Tato moudrá slova čtu všude možně…

 

Nechci jen číst. Chci konat!

 

 

A tak jsme s manželem narychlo koupili letenky a letěli na malý řecký ostrůvek známý z toho, že se tam točily některé scény z filmu Mamma Mia.

Zajímavé bylo také to, že po zakoupení letenky jsem si přečetla o tom, že se tam nachází nejmenší přistávací plocha v Evropě – pouze 1600m. Létají tam pouze vyškolení piloti.

 

 

Opravdu… cesta a přistání bylo nezvyklé, necelé dvě hodiny letu z Vídně a asi půl hodiny silných turbulencí. U přistání velký adrenalin – hlasitý, tvrdý dopad letadla na přistávací plochu a rychlé, prudké brždění – všechny kufry a batohy v zavazadlových prostorech letěly dopředu. Wow, velký, emoční zážitek!

 

 

Ještě další půlhodinu se mi klepaly ruce.

 

Pronajali jsme si auto přes společnost Alamo (měli jsme to už dopředu zařízené) a vyrazili k našemu ubytování.

 

Domeček přímo u moře. Nádhera.

 

Krásná zahrada, citróny a pomeranče na stromech, lehátka a výhled na klidné, krásné moře. Moře je naše nabíječka.

 

 

Cítila jsem silnou energii, kterou jsem ztratila v průběhu září a října.

Stačí, když se přiblížím k moři a už je mi líp.

 

Neztráceli jsme čas a ihned po tom, co jsme se ubytovali, jsme jeli skrz ostrovem, prostě kdekoliv, bez určeného cíle.

 

Ostrov je malinký.

 

Má jen dvanáct kilometrů na délku a šest na šířku. Je tady hodně pláží, na některé se nedostanete autem, ale pouze lodí. Jednou z nich je Lalaria Beach. Bohužel v tomto období lodě na tuto pláž nejezdí. Ale je krásná, jako pláže v Karibiku.

 

 

Než jsme odletěli na Skiathos, koukali jsme na webkameru, která byla na Koukounariés  Beach. Byli jsme zvědaví, jaké bude počasí. Znali jsme tuto pláž z internetu. Po příjezdu jsme byli zklamaní. Taková pláž existuje, ale s úplně jiným výhledem než ukazuje webkamera!  Prošli jsme ji celou a zobrazené místo tady OPRAVDU neexistuje!!! Opět jsme se přesvědčili, že internet lže.

 

 

 

 

Koukounariés  Beach

 

 

 

 

 

 

 

 

Hodně míst směrem na západ ostrova Skiathos je opuštěných, zavřených, všechny supermarkety, restaurace, taverny, bary, hotely, benzinky – jsou v tomto období zavřené. Před hotely se pasou kozy, krávy a oslíci. Sezóna již skončila, proto  bylo všude prázdno.

 

Naše pláž před domkem byla krásná, klidná, čistá, bez lidí.

 

Tam jsme se i koupali. Sluníčko bylo hodně silné, bohužel se střídalo s oblaky. Voda Egejského moře byla hodně slaná, vlažná, vlny nebyly velké.

 

Byl to nádherný pocit. Konec října. Pobyt u moře. Sluníčko. Energie. To je přesně ten pocit, který mě nabíjí! Byla jsem šťastná!

 

 

 

 

 

 

 

 

Za ty čtyři dny jsme projeli hodně pláží, všechny jsou vlastně podobné, kratší, delší, širší…ale všechny krásné. V létě tu bude určitě plno.

 

 

 

Zamířili jsme také na sever, do hor. Hory nejsou jako u nás, v Beskydech. Jeli jsme po opravdu hodně strmých svazích, po prašných cestách, abychom se podívali zblízka na přírodu ostrova Skiathos. Nejlepší jsou výhledy shora na moře. To nemělo chybu! Nádhera!

 

Zajímalo nás také staré město – The old town.

 

Proto jsme se tam vypravili pěšky. Opravdu všechny vzdálenosti na Skiathos jsou tak minimální.

 

Ostrov je malinký a dojít kdekoliv není problém.

 

Byla jsem unešená uličkami a atmosférou starého města! Krása.

 

 

 

 

Malinké, malebné, krásné, úzké a klidné uličky vytvářely tu nejlepší atmosféru ostrovního městečka. Mohla bych chodit ještě dlouho…bloudit a nedívat se, kde se nachází cíl mých procházek…

 

Co bylo zajímavé a s čím jsme se setkali na celém ostrově Skiathos – byly kočky. Desítky koček toulajících se po plážích, po chodnících, po cestách. Podél chodníků byla umístěna krmítka pro kočky, kde je obyvatelé dokrmují. Jsou divoké, bojí se. Pokud ale sedíte venku v restauraci, kočky přijdou, sednou si vedle Vás a čekají na něco dobrého. Pro místní to není nic neobvyklého. Prostě realita.

 

 

Lidé byli přátelští, usměvaví, milí. Seděli jsme v přístavní restauraci, vyzkoušeli jsme místní souvlaki, gyros a musaku. Opravdová řecká atmosféra!

 

Vraceli jsme se do apartmánu, když se už stmívalo. Měli jsme dobrou náladu a pozorovali klidný večerní život ostrovního městečka. Večer jsme seděli na terase a poslouchali moře.

 

 

To jsou momenty, které pro mě hodně znamenají. Potřebuji cestovat a měnit místo. I když jsou to velmi krátké časové úseky, stojí za to.

 

Mým snem je být nezávislá časově. Moct vyrazit kdykoliv a kdekoliv. Nyní můžeme jezdit jen, když je volno, dovolená či prázdniny.

 

Ale i za to jsem vděčná. Nemusím mít hodně materiálních věcí, nejsem náročná. Chci jen cestovat a poznávat nová místa. Snad to i nadále situace a okolnosti dovolí!

1 názor na “Skiathos – malinký řecký ostrůvek”

  1. Pingback: Mějte svůj perfekcionismus pod kontrolou - instantnistesti.cz

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2021 Instantnistesti.cz