Tři nejdůležitější schody k dosáhnutí titulu „zkušená máma“

Proč schody? Proč tři?

Jsou to stupínky, po kterých jsem stoupala, pomalu, s úsměvem, někdy s problémy, ale dostala jsem se do cíle. Jsem ZKUŠENÁ MÁMA. Už víte, o jakých schodech píšu?

Jsou to mé tři děti, tři synové…

Odmalička jsem toužila mít dcerku, hrála jsem si s panenkami, učila jsem je, krmila, zpívala. Těch panenek jsem měla asi patnáct! Každá měla své jméno a své místo v pokojíčku. Když jsem vyrostla, panenky byly pečlivě schované v krabicích na skříni a čekaly až budu „velká“ a budu mít své vlastní děti – dcerky, samozřejmě 🙂

Pamatuji si, že když mi bylo asi 15, tak jsem litovala známou mé mámy, že má tři syny…říkala jsem si, že je to chudák ženská a absolutně jsem si nepřipouštěla, že bych i já měla mít nějakého syna!

….ty jo, fakt se stydím….

Když jsem poprvé otěhotněla, samozřejmě jsem byla přesvědčena, že nosím v bříšku holčičku 🙂 První ultrazvuk mně vyvedl z omylu, když mi paní doktorka sdělila“ „Maminko, vidím tam šourek“. Chvíle ticha, tázavý pohled do manželových očí, pak slzy….(promiň, Michaelku)

Byla to první reakce, první setkání se slovy CHLAPEČEK….Jasně, že jsem se začala těšit, stačilo pár chvil, abych se ztotožnila s novou informací a přípravy na příchod prvního mého děťátka mohly začít!!!

Kolotoč kolem čtení všech informací o těhotenství, nákupy, přípravy pokojíčku, následně dlouhé dvoutýdenní přenášení miminka, když porod byl naplánován dřív, než opravdu proběhl.

Danielle Steel – tehdy jsem její knížky četla naposledy. Její popis porodů byla tak romantický a bezproblémový, že jsem se na porod opravdu těšila! Realita však byla jiná. Po 18 hodinách s velkými komplikacemi jsem porodila Michaela.

Mé první miminečko. Vytoužený uzlíček.Krásné děťátko. Stala se ze mně MÁMA.

Vystoupila jsem na první schod.

Po 5 letech jsem otěhotněla a v bříšku jsem měla…samozřejmě holčičku 🙂  (Popravdě jsem tentokrát neřešila pohlaví, ale zdraví miminka, jelikož mi půl roku předtím TĚHOTENSTVÍ NEDOPADLO, bylo zamlklé.)

Z omylu mně vyvedl pan doktor, který mi nadšeně oznámil, že budeme mít kluka!  Už jsem svou reakci kontrolovala a nepřipustila jsem si, že bych měla být smutná. Byla jsem ráda, že slyším pozitivní zprávu, že moje mini miminko žije!!!

Toto těhotenství bylo psychicky velmi náročné. Od začátku až do konce jsem se denodenně kontrolovala, zda je vše v pořádku, zda miminko žije, zda nekrvácím…

A hurá!!! Druhý syn, Mateo, se narodil o 3 týdny dřív. Tentokrát byl porod o hodně lepší, byla jsem zkušenější a hlavně jsem VĚDOMĚ RODILA.

Vystoupila jsem na druhý schod.

Třetí miminko, Nathan, taky kluk 🙂 se narodil za necelé tři roky. To jsem už neřešila nic, sice jsem trošičku doufala, že se možná bude konat holčička, ale po oznámení, že čekám třetího kluka jsem byla ráda, že mohu použít celou výbavičku, protože už dva kloučky mám!

Těhotenství bylo pohodové, měla jsem skvělou náladu, jen ke konci těhotenství jsem trpěla bolestí kyčelních kloubů a špatně se mi chodilo.

Porod byl poměrně rychlý a na svět přišlo mé třetí miminko!

A vystoupila jsem na schod třetí.

Mám hodně zkušeností, které jsem sdílela v deníčcích na webech pro maminky, radila jsem a byla jsem ráda, že mohu někomu pomoci.

Vytvořila jsem před 13 lety web – eshop www.mujeobchod.cz, ve kterém jsem začala prodávat zboží pro miminka a jejich maminky, které jsem osobně vyzkoušela. Funguje doteď a dělá radost.

INSTANTNÍ ŠTĚSTÍ

Nyní jsem vytvořila webové stránky, blog, ve kterém jsem se rozhodla sdílet informace a zážitky z mého života, aby pomohly Vám, milé čtenářky.  Jsem otevřená na každý dotaz či komentář. Jsem připravená Vám přinášet „instantní štěstí“ pokaždé, když to budete potřebovat!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2021 Instantnistesti.cz