Vánoce 2020 aneb máte právo žít podle sebe

Nejspíš si všichni uvědomujeme, že tento rok je zvláštní…

Zcela vše, co bylo pro nás normální, se změnilo.

 

Najednou jsme začali žít podle nějakého vzorce, který nám byl nadhozen. Setkali jsme se se zákazy. Měli jsme divné pocity nejistoty, kde se ubírá náš život, jak to všechno skončí…nebo neskončí???

Objevil se zvláštní vir a hodně věcí pokazil. Mnoho lidí zažilo ztráty, zklamání, cestovní ruch přestal existovat až na výjimky, výuka přešla na online systém, přestali jsme se stýkat s rodinou, přáteli…

 

V únoru jsme s manželem a dětmi letěli na mou vysněnou cestu na Bali.

 

Zažili jsme zcela jiný svět, jinou mentalitu lidí, klid a pohodu.

Věděli jsme, že někde v Číně je virus, který může i zabíjet, ale nepřipouštěli jsme si, že by se mohl dostat i k nám, do České republiky. Byli jsme přesvědčeni, že prostě zmizí a budeme žít normálně dál.

Nestalo se tak, bohužel. První vlna, druhá vlna…a straší nás třetí vlnou…

 

Žijeme ze dne na den a doufáme, že už to skončí.

 

Nikdo však neví, kdy. Naučili jsme se brát jako samozřejmost to, že se vše nyní odehrává online – nakupování, stravování, vzdělávání, poradenství….veškerá komunikace je vedena prostřednictvím počítačové obrazovky. Zvykli jsme si na to, přijímáme tuto novou současnost, jedeme na nové vlně bytí.

Já, jako učitelka, která se účastní online metodických konferencí se setkávám se zcela normálním jevem komunikace prostřednictvím Google Meet nebo Zoom-u. To, že někdo „vypadne“ z obrazu, odpojí se nebo řeší problémy s připojením, se zvukem, je zcela přirozená věc. Učíme se tehdy trpělivosti, pochopení, učíme se pomáhat…Víc rozumíme ostatním.

Jsme prostě všichni na jedné vlně a bylo by perfektní, kdyby to tak zůstalo, až se všichni vrátíme do normálního života. (teď mě napadá – opravdu to někdy bude???)

 

Tyto Vánoce a Nový rok se budou lišit od všech předchozích.

 

Možná to tak mělo být? Možná jsme měli něco pochopit? Promyslet? Vážit si něčeho? Nebrat vše, jako samozřejmost?

Kdo ví?

Bez ohledu na to, jak to tentokrát bude, Vám přeji klidné a spokojené Vánoce, abyste byli zdraví a šťastní. Zkuste si je prožít tak, jak Vy chcete a s kým chcete bez ohledu na to, že „byste něco měli“, „byste něco neměli“….prostě bez výčitek…

Máte právo žít podle sebe a jak se Vám líbí. Pouze tehdy budete šťastní.

 

Veselé Vánoce!!!

PS: A již normální Nový rok 2021!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2021 Instantnistesti.cz