Myšlenky učitelky aneb konec online vyučování – vracíme se do školy!

Taky si často říkáte, že vše, co se děje ve Vašem životě má svůj důvod? Následně hledáte to pozitivní na dané situaci a snažíte se „ospravedlnit“ danou životní situaci? Mám to stejně a věřím, že se nic neděje jen tak……

Tři týdny jsme si opět zopakovali, jak učit online, jak se spojit se svými žáky a stále přemýšlet, jak upoutat pozornost dětí. Já, co by učitelka na 1.stupni, učitelka sloučené 1. a 2. třídy, stále něco vymýšlím a přemýšlím o tom, co zajímavého mám předat dětem.

Nejsou důležitá vyjmenovaná slova, párové souhlásky nebo předpony, přípony a koncovky….

…..důležité je to, co bude dětem opravdu prospěšné, co se jim v životě bude hodit, z čeho budou čerpat. Vše, co se naučí na prvním stupni je základem pro další vzdělávání. Jsou to ty nejdůležitější informace, které by měly děti obdržet.

Veškeré pomůcky, které používáme během výuky, jsou nezapomenutelné, zůstávají v paměti a děti i v dospělosti si na základě vzpomínek vybavují důležité poznatky, které se naučily na prvním stupni.

Je skvělé pozorovat děti, které sedí před počítačem a čekají na online výuku.

Nejdřív je vidět největší zaměření pozornosti, následně ta velká potřeba sdílení svých zážitků se mnou a se spolužáky. Potom chvíle vzchopení a naslouchání, aktivní odpovídání na otázky….

Pokud je vše podloženo obrázky a pomůckami, je vše v pořádku, děti jsou aktivní.

Stačí chvíli dětem něco pouze sdělovat nebo vyprávět a za chvíli uvidíte, že se kroutí na židli, dívají se mimo. Informace, které chcete předat jdou mimo ně.

A právě díky online vyučování si uvědomuji, jak důležité jsou pro menší děti názorné pomůcky.Vím, že jsou nezastoupitelným pomocníkem, nejdůležitější berličkou výuky.

Tak si říkám, že vše je na něco dobré, vše má svůj důvod.

Online vyučování nám rodičům a učitelům ukazuje, zda se děti aktivně zapojují do vyučování a kolik si z něj vynesou. Jakmile dítě směřuje pozornost na dění v online hodině, odpovídá, poslouchá a ptá se, je to skvělá zpráva.

Jde o dokonalou akci a reakci, o které jsem se zmiňovala ve svém příběhu.

Vše v životě by mělo být v dokonalé rovnováze, aby fungovalo bez zádrhelů. Pokud uděláme krok napřed – akci a díky němu obdržíme tu správnou reakci, můžeme si gratulovat k úspěchu!

Nejkrásnější reakcí dětí potom je slovo „Huráááá“!!! – když jim oznámíte, že již příští týden se vrátí do školy 🙂

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2021 Instantnistesti.cz